Yarın donacağız: Ama asıl soğuk hava o gün geliyor!

Oldukça sıcak bir yaz mevsiminin ardından kış mevsimi etkisini göstermeye başladı. Yağışlar geç gelse de artık ülke genelinde yağmurlu havalarda etkili oluyor. Öte yandan havaların aniden soğuması, herhangi bir ısı geçişi olmaması vatandaşları zor duruma sokarken yeni bir bilgiye göre yarın soğuk olacak. Öte yandan çarşamba günü ise daha fazla soğuk hava beklentisi var.

ASIL YAĞIŞLAR O ZAMAN GELECEK

Sosyal medya hesabından sık sık hava durumuna ilişkin paylaşımlarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, yarın için Marmara ve Kıyı Ege’nin yağışlı olacağından söz etti. Öte yandan İstanbul’da ise tüm gün yağış olacağını söyleyen uzman isim havaların daha da soğuyacağını açıkladı.

Asıl yağışların 6 aralık çarşamba günü ülke genelini etkisi altına alacağını ifade eden Ökten, bu yağışların daha kuvvetli ve daha uzun süreli olacağını ifade etti. Ayrıca yağışların 3 gün boyunca ülkeyi etkileyeceğini de dile getirdi. Uzman isim paylaşımında tam olarak şunları ifade etti:

“Yarın Marmara ve Kıyı Ege yağışlı olacak. İstanbul’da tüm gün yağış var. Havalar soğuyor. Bu cephe 1 günlük. Asıl yağışlar 6 Aralık Çarşamba günü geliyor ve Ülke genelinde etkili olacak. Daha kuvvetli yağışlar ve uzun süreli. 3 gün istasyoner bir şekilde Ülkemizi etkileyecek…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x