‘Türkiye’ye saldıranların bile aklına gelmez’

ANKARA Milliyet – Çelik, özetle şunları söyledi: 

TECRÜBE-DEĞİŞİM DENGESİ: AK Parti kongreleri demokrasimizin dayanak noktaları olmuştur. Her kongremiz yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da ilgi görmektedir. Dünyanın her yerinden 30’a yakın temsilci katılacak. Biz bir Türkiye partisiyiz, Türkiye’nin merkez partisiyiz. AK Parti kongrelerini dünya örnek almaktadır. Cumhurbaşkanımızın önemli mesajları olacaktır. Gençlerin, kadınların, Türkiye’nin tüm sosyolojisinin kucaklandığı bir tablo oluşacak. Bu kongreler önümüzdeki döneme ışık tutacak. Tecrübe-değişim dengesi milletin talebine göre olacak. 

CHP’YE KİLİT VURUYOR: (Kılıçdaroğlu’nun ‘Bu Meclis’e ben Gazi Meclis demiyorum’ sözleri) Gazi Meclis milletin egemenliğinin simgesidir. Bu Meclis iki kez gazi olmuştur. Gelinen nokta vahimdir, Kılıçdaroğlu adına bile üzücü. Bu Türkiye’ye saldıranların bile aklına gelmeyen bir ifadedir. CHP liderinin ‘Gazi Meclis demem’ ifadesini kınıyorum. Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün hatırına CHP’ye oy veren vatandaşları incitti. Gazi dememesi yüce Meclis’ten bir şey eksiltmez. Yüce Meclis’te olmaması olumlu bir gelişme olarak kayda geçti. Kılıçdaroğlu CHP’ye kilit vuruyor. 

ALİYEV’İN KARARINI TAKDİR EDİYORUZ: Sayın Aliyev İspanya ziyaretini iptal etti. Karabağ konusu Türkiye yokken konuşulacaktı. Bu sayın Aliyev tarafında kabul edilemezdi ve kendisi ziyareti iptal etti. Kendisinin kararını takdirle karşılıyoruz. Bu masada Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’nin olmamasının istenmesi, tek taraflı haksız siyasetlerini sürdürmek içindir. Fransa Dışişleri Bakanı bir tweette Ağrı Dağı’nı kullandı. Bu, Fransız bakanın büyük bir diplomatik hatasıdır. Bu, Ermeni diasporasının sözcüsü olmaya niyetlenmesi anlamına gelmektedir. 

Erdoğan, kongre öncesi Genel Merkez’de çalıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün öğle saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’ne geldi. Erdoğan’ı Genel Merkez girişinde AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ve
partililer karşıladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x