Rakamlar ortaya çıktı! Çok sayıda İsrail askeri engelli kaldı

  •    HABER7

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda öldürülen Filistinlilerin sayısı 25 bine yaklaştı. Savaş aralıksız devam ederken İsrail tarafı da ağır kayıplar veriyor. İsrail ordusu her ne kadar kayıplarını gizlemeye çalışsa da ortaya çıkan rakamlar, siyonist ordunun aldığı darbeleri gözler önüne seriyor.

3 BİN 400 ASKER ENGELLİ KALDI

Netanyahu hükümeti koltuğunu korumak ve ülke içinde kaybettiği desteğin isyana dönüşmemesi için Gazze’de verdiği kayıpları ve yaralı oranını eksik olarak açıklasa da İsrail medyasına sızan bilgilerle gerçekler ortaya dökülüyor. Tel Aviv yönetimi, Gazze’de öldürülen asker sayısını 509 olarak açıkladı.

Öte yandan İsrail’de yayın yapan Yedioth Ahronoth Gazetesi’nin haberine göre, İsrail’in Gazze’ye yönelik düzenlediği soykırımda yaralanan çok sayıda İsrail askeri de engelli kaldı. 7 Ekim sonrası yaşanan savaşta Kassam Tugayları tarafından hedef alınan ve vurulan 3 bin 400 İsrail askeri engelli kaldı.

ENGELLİ ASKER SAYISI 12 BİNİ AŞACAK

Gazze’de alınan ağır darbelerle İsrail’deki toplam engelli asker sayısında da çok yüksek artışlar yaşanması öngörülüyor. Yedioth Ahronoth Gazetesi’nin İsrail Savunma Bakanlığı tarafından edindiği bilgiye göre, 7 Ekim sonrası başlayan ve halen devam eden savaş sonrası, İsrail ordusunda engelli asker sayısının 12 bin 500’e ulaşacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x