Nasuh Mahruki Siyasete Gireceğini Açıkladı! Hangi Parti İçin Yarışacak?

AKUT eski başkanı ve milli sporcu Ali Nasuh Mahruki, Cumhuriyet Halk Partisi’ne Beşiktaş Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Nasuh Mahruki kararını ‘Bugün sizlerle önemli bir kararımı paylaşmak istiyorum.’ notuyla duyurdu.

Daha önce siyasete girmek istemediğini belirten ve ülkenin içerisinde bulunduğu durumu vurgulayan Mahruki, CHP içerisindeki değişimi de değinerek, ‘Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, üniter yapımızı koruyabilmek ve alıştığımız laik, demokratik ve çağdaş yaşam biçimini sürdürebilmek için, yaşamsal derecede önemi olan önümüzdeki yerel seçimlerde, ben de aday olmaya karar verdim.’ ifadelerini kullandı.

Mahruki adaylığını açıkladığı videoda şu ifadeleri kullandı: ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Beşiktaş Belediye Başkan aday adaylığı için bugün, 27 Kasım 2023, Pazartesi günü başvurumu yaptım. Bir süredir üzerinde düşündüğüm bu konuda karar vermemi kolaylaştıran şey ise, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in, ‘Gelin bu partiyi birlikte değiştirelim, gelin birlikte kazanalım, gelin birlikte yönetelim diyerek yaptığı değişim ve yenilik çağrısı oldu.

Türkiye’nin buna uzun zamandır hazır olduğunu, bunu beklediğini ve çok istediğini biliyor ve görüyorum. Bilinen siyaset kavramlarının çöpe atıldığı, yasaların yok sayıldığı, baskının kara bulut gibi üzerimize çöktüğü bir dönemde, bakış açımızı ve reflekslerimizi değiştirmekten başka çaremiz yok. Geleneksel yöntemlerle, altı boş bilindik kavramlar ve söylemlerle, sabitleşmiş bakış açılarıyla, kendini tekrar eden düşüncelerle değişim gelmez. Değişim gerçekten değişirseniz gelir. Yerel Yönetimlerin, yereli en iyi bilen, yerelde yetişen ve bölgenin her şeyine doğal olarak hakim olan yerel halktan seçilecek yöneticiler tarafından yönetilmesinin en doğrusu olduğuna inanıyorum. Nitekim, 2014 yerel seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisinden bana Kadıköy Belediye Başkanlığı önerildiğinde, doğma büyüme bir Beşiktaşlı olarak bunu uygun bulmamıştım, çünkü Kadıköy’ü de doğma büyüme veya çok uzun süre yaşamış, Kadıköy’ü tanıyan, ihtiyacını, artısını, eksisini bilen bir Kadıköy’lü yönetmeliydi.

Ben doğma büyüme Etiler’liyim, Beşiktaş’lıyım, büyükbabamın 62 yıl önce yaptığı evde yaşıyoruz. Babam 20 yaşından beri burada yaşıyor, büyükbabam burada hayata gözlerini kapadı, çocuklarım burada dünyaya geldi ve onlar da burada yaşayacaklar, dilerim torunlarım da öyle.

Beşiktaş’ı bilirim, tanırım ve çok severim. Beşiktaş benim evim, doğup büyüdüğüm yer, yaşlanıp, büyükbabam gibi, benim de gözlerimi kapatacağım yer.

Ben Beşiktaş’a, sahip olduğum dünya görüşü, vizyon, bilgi, birikim ve tecrübe ile hizmet etmek istiyorum. Beşiktaş’ı Türkiye’nin 1 numaralı ilçesi, hemen her konuda en önde gelen ilçesi yapmak istiyorum. Biliyorum ki bu o kadar da zor değil çünkü Beşiktaş zaten potansiyel olarak Türkiye’nin 1 numaralı ilçesi ve yine potansiyel olarak hemen her konuda Türkiye’nin en önde gelen ilçesi. Ancak bu gizli potansiyeli gerçek bir performansa dönüştürebilmek, sadece ehliyetli ve liyakatli doğru bir liderlikle, ehliyetli ve liyakatli doğru bir ekip çalışmasıyla ve Beşiktaş’ın kaynaklarının Beşiktaş halkı için kullanıldığı, rant odaklı değil hizmet odaklı iş birliği ile sağlanabilir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x