Mourinho olsa fark etmez

Valla, ister Santos, isterseniz Mourinho’yu getirin, fark etmez; bu kadroyla, bu kadar arkadaş!
Kartal, zor günlerden geçiyor, nöbetçi teknik adamlar, umut diye getirilen Santos; ne değişti Allah aşkına? Beşiktaş, benzetme yerindeyse, “aynı tas, aynı hamam” misali! Ya, olacak iş mi bu? Kırmızı hatta bulunan Pendikspor’dan koca Kartal dört gol yer mi, biri bunu açıklasın?
Bakın arkadaş, rakibin konumu ne olursa olsun, küçümsemenin faturası ağır oluyor. Tıpkı dünkü mağlubiyet gibi! Santos’un on bir konusundaki kriterlerini bilmiyoruz; kazanan takım mı, yoksa Ümraniye’deki çalışmalarda oyuncuların performansı mı, ikisi de olabilir…
Pendikspor kırmızı hattan çıkmanın hesabı içinde, ne alırsam kar diye bakıyor, onlar için her puan can simidi adeta!
Oynadığı takım Beşiktaş, eksik ve sakatı da olsa, forması büyük arkadaş… Gelin görün ki Kartal’da dünkü maçta oynayanların formasının içi bomboş idi! Topla oynama, evet Kartal’dan yana… Olsa ne olur, olmasa ne olur arkadaş… Düşme potasındaki Pendikspor’dan dört gol yiyorsanız, oturacaksınız, ailecek şapkanızı önüne koyacaksınız. Öyle mazaretlere, hatalı transferlere sığınmak yok!
Bir dönemler Beşiktaş’ta forma giyen, beğenilmeyen, gönderilen Umut Nayir’ı gördünüz mü? Attığı ilk gol müthiş, üstelik kalede Mert Günok var, kolay mı? Elbette biz de, Mert gibi bir kalecinin o golü kapadığı köşeden yemesini yadırgadık.
İkinci yarıda yılların tecrübesi Halil (2) ve Thiam, attıkları gollerle Kartal’a büyük bir darbe vurdular. Valla ligde zor konumda da olsalar, oynadıkları futbolla alkışı hak ettiler. Onlar ürettiklerini gollerle taçlandırdılar, Kartal ise hep boş geçti, fileleleri bulamadılar… Yazık!
Santos’u 9 Türk oyuncuyu on birde sahaya sürdü diye, yerden yere vuracak halimiz yok. Portekizli hoca, iki lig, bir kupa maçı oynadı henüz… O da elinin altındaki herkese şans veriyor, tanımaya çalışıyor. Eyvallah ama Kartal sürekli kan kaybetmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x