İYİ Parti, Bursa’da büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa Teşkilat Buluşması’nda büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Partisinin seçimlere kendi adaylarıyla gireceğini vurgulayan ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayan Akşener “Bursa’dan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gıcık olan da AK Parti’ye gıcık olan da Selçuk Türkoğlu’nu destekleyecek inşallah.” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin Bursa Teşkilat Buluşması’na katıldı.

AKŞENER’DEN MİLLET İTTİFAKI’NA: 2023’TE BAŞARAMADIK

ÖZGÜR ÖZEL’E CEVAP VEREREK BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in önceki gün yaptığı konuşmayı hatırlatan Akşener, “Özgür Özel dedi ki; ‘AK Parti’nin karşısında en güçlü adaya oy verin.’ Ben de buradan diyorum ki evet, üçüncü yolun en güçlüsü biziz. İnşallah Bursa’dan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gıcık olan da AK Parti’ye gıcık olan da Selçuk Türkoğlu’nu destekleyecek inşallah.” ifadelerini kullandı.

“BİZ O İKİ PARTİYE DE DİĞERLERİNE DE OY VERENLERİN TAMAMININ OYLARINA TALİBİZ”

Yerel seçimlere müstakil olarak gireceklerinin altını çizen Akşener, “Bize bir taraf diyordu ki ‘PKK’lılarla el sıkışanların elini sıkıyorsunuz’ bilumum elleri bıraktık. Şimdi dolayısıyla tek başımıza giriyoruz. Kimseyle el sıkışmadan, kimseye kötü bir söz söylemeden, kimseye hakaret etmeden. AK Parti’ye oy veren seçmen de başımızın üstünde, Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren seçmen de başımızın üstünde. Biz o iki partiye de diğerlerine de oy verenlerin tamamının oylarına talibiz. Aziz milletim çalmayan çaldırmayan, gencinin ve yaşlısının yanında olan, istihdam yaratan bir belediyecilik anlayışını gördükten sonra da 2028 seçimlerinde cumhurbaşkanlığı sistemini değiştirecek cumhurbaşkanının şu hazirunun içinden çıkacağına eminim.” açıklamasında bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TÜRKOĞLU, KÜRSÜYE SÜPÜRGE VE KÜREKLE ÇIKTI

İyi Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, projelerini anlatmak için kürsüye çıktığı sırada belediye temizlik işçisi yeleği giyip, eline süpürge ve kürek alarak göreve hazır olduğunu belirtti. Türkoğlu, “Nasıl bir göreve talip olduğumuzun farkındayız. Bursa’nın şehremini olmanın ağır mesuliyetini omuzlarımıza verdiği yükün farkındayız. Yıllardır vandallar gibi yönetilen Bursa’yı yeniden imar etmenin zorluklarının bilincindeyiz.” dedi.

AKŞENER, BURSA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

Akşener, programda partisinin Bursa ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. İYİ Parti’nin yerel seçimlere katılacak ilçe belediye başkan adayları şöyle:

 • Büyükorhan Belediye Başkan adayı: Sevim Alkış
 • Gemlik Belediye Başkan adayı: Ertuğrul Yavuz
 • Gürsu Belediye Başkan adayı: Levent Çelik
 • Harmancık Belediye Başkan adayı: Mehmet Aslan
 • İznik Belediye Başkan adayı: Mustafa Küçük
 • Karacabey Belediye Başkan adayı: Fatih Karabatı
 • Keles Belediye Başkan adayı: İsmail Yeni
 • Orhangazi Belediye Başkan adayı: İsmail Kaya
 • Orhaneli Belediye Başkan adayı: Mümtaz Aslan
 • Osmangazi Belediye Başkan adayı: Orkun Özeller
 • Yenişehir Belediye Başkan adayı: Ercan Özel
 • Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı: İsa Söğüt

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x