İngilizce konuşan turistlere kızan Parisliler o soruya cevap veremedi

Fransızların başka dilde konuşmaktan hoşlanmadığı ve Fransızca konuşa ısrarını sürdürdüklerine dair söylemleri ispatlar cinsten bir röportaj paylaşıldı. O röportajda Parisli genç kızlara “Amerikalı turistlerin yaptığı ve sizi kızdıran şey nedir?” diye soruldu. Bir genç kız “Genellikle Fransızca konuşmuyorlar. İngilizce konuşuyorlar ve biz de İngilizce konuşmak zorunda kalıyoruz.” şeklinde yanıtladı.

Bir diğer genç kız ise “Onlar Fransızca konuşmuyorlar ama biz İngilizce konuşuyoruz” derken, arkadaşı ise “Ama onlar Fransa’dalar.” sözleriyle onu destekledi. Muhabir ise “Evet ama bu çok zor bir şey. Sırf tatile geldikleri için Fransızca bilmelerini mi bekliyorsunuz yoksa…” diye sordu. O genç kız ise “Yaklaşık bir ay önce New York’a gittim ve İngilizce konuştum.” yanıtını verdi.

Bu kez muhabir o genç kızlara “Diyelim ki İtalya’ya gittiniz. Siz İtalyanca biliyor musunuz?” sorusunu sordu. Bu soru karşısında şaşkına dönen Parisli genç kızlar “Ama biz İngilizce konuşuyorduk. Fransızca değil. Anladın mı?” diyerek durumu toparlamaya çalıştı. O video sosyal medyada gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x