PBOC, Kripto için Daha Çok Düzenleme İstiyor

Çin Merkez Bankası (PBOC), son banka çöküşlerine dikkat çekerek kripto paralar için daha fazla düzenleme çağrısında bulundu.

Çin Merkez Bankası‘nın üst düzey bir yöneticisi ABD’deki son banka çöküşlerine dikkat çekti. Bununla beraber yetkili, finansal sistemin korunması adına kriptoların düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Çin Merkez Bankası, Son Banka Çöküşlerinin Ardından Endişeli

Üst düzey bir Çin Merkez Bankası (PBOC) yetkilisi, kripto para birimi işlemlerine dahil olan ABD’deki son bankacılık başarısızlıklarına atıfta bulunarak, dijital finansın daha güçlü bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Merkez Bankası vali yardımcısı Xuan Changneng konuya dair şu açıklamalarda bulundu:

“Mevduat almaktan takasa kadar kripto para birimi için birçok hizmet sağladıktan sonra sorun yaşayan iki Amerikan bankası da dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili riskler ve dolandırıcılık, düzenleyicilerin düzenlemeleri yenilerken kurallara saygı duyması gerektiğini gösterdi.”

İnovasyon için yeterli alan olması gerekirken, yetkililerin çeşitli finansal modellere ve ürünlere uygulanan yeni teknolojileri basitçe kabul etmek veya onaylamak yerine doğrulaması ve onaylaması gerektiğini söyledi.

Açıklamalarına ek olarak şunları ekledi:

“Finansal inovasyonun finansal istikrar pahasına gelmemesini sağlamak için düzenleme felsefesi, teknolojisi ve kapasitesi yükseltilmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir