Muharrem İnce’nin adayı Sinan Oğan için istifa etti

Genel Başkanlığı’na Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi’nin Sivas’ta birinci sıradan aday gösterdiği Mustafa Saçlı partisinden istifa etti. Saçlı, Sinan Oğan’a destek vereceğini açıkladı. Birinci sıradan aday gösterilmesine rağmen istifa kararı aldığını duyuran Saçlı, “Yaşadıklarım ve gördüklerim ilkeli ve dürüst siyaset şiarıma ters düştü” ifadelerini kullandı.

Milletvekili adaylığından ve parti üyeliğinden istifa ettiğini kaydeden Saçlı, Ata İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’a destek vereceğini söyledi.

“Memleket Partisi SİVAS Birinci Sıra Milletvekilliği Adaylığı ve parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. Kendilerini sofradaki kurt sanan çakallar dansa devam edebilir.” notuyla Twitter hesabından paylaşımda bulunan Saçlı’nın açıklaması şöyle:

“Yakın zamanda hayatımın en özel anılarının çoğunu barındıran şehrim Sivas’tan, milletvekili adayı olmam için Memleket Partisi İl Başkanlığı tarafından teklif aldım. Gerek ailemin yıllardır süregelen istihdam gayreti ve ticari başarısı gerek ise tarafıma yüklenen misyondan dolayı teklif edilen bu ulvi görevi kısa sürede yaptığım istişareler sonucunda kabul ettim ve birkaç gün sonra parti genel merkezi tarafından Sivas Birinci Sıra Milletvekili Adayı olarak lanse edildim.

Fakat Memleket Partisi ile birkaç günlük bir geçmişim olmasına rağmen yaşadıklarım ve gördüklerim ilkeli ve dürüst siyaset şiarıma oldukça ters düşmüştür. Parti şehrine ve ülkesine hizmet etmek isteyen insanlardan çok, kişisel hırs ve kibirlerini ön plana çıkarmaya çalışan ve bir hayli siyaseten kabiliyetsiz insanlarla siyasi hareketini sürdürmeye çalışmaktadır. Aynı şekilde partide liyakatsizliğin had safhada olması da beni bu karara iten önemli nedenlerden biri olmuştur.

Sonuç olarak kısa zamanda Memleket Partisi çatısı altında yaşadıklarımdan dolayı birinci sırada aday gösterilmiş olsam dahi Milletvekilliği Adaylığımdan ve parti üyeliğinden istifa etmekteyim. Adaylığımın duyurulmasından sonraki ilk günden bu yana arayan, tebrik eden ve desteklerini açıklayan yüzlerce kişi ve kuruma şükranlarımı sunmaktayım.

Başta da söylediğim gibi, hayatımın en özel anılarının çoğunu barındıran şehrim Sivas’a ve ülkeme layıkıyla hizmet etmek için bugünden itibaren daha çok çalışacağımı belirtmek isterim. Vatanına ve milletine gerçekten hizmet etmek isteyen tüm parti ve siyasetçilere başarılar dilerim. Ayrıca kendisiyle hiçbir iletişim yahut tanışıklığım olmamasına rağmen, türlü ambargo ve güçlükler yaşayan ve yükselen bir ivmeyle halktaki karşılığını alan Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Sinan Oğan’a da yürekten desteklerimi açıklamak isterim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir