Canlı yayında, Bakan Kurum’un yanında Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a istifa çağrısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Habertürk canlı yayınında Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı.

Programda AHBAP’a çadır ve konserve satması sonrası gündem olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile ilgili dikkat çeken bir diyalog yaşandı.

“KIZILAY’I KİŞİLER ÜZERİNDEN ELEŞTİRMEK EN KOLAYI”

Bakan Kurum, Kızılay’a yapılan eleştirilere “Kızılay bizim kurumumuz. 85 milyonun bir değeri. Kızılay’daki çalışanlarımız, arkadaşlarımız deprem sürecinde yapılması gereken her türlü çalışmayı gece gündüz çalışarak, uykusuz, yorgun her türlü çalışmayı yapmak üzere bir mücadele yaptılar. Burada Kızılay’ı yermek, kişiler üzerinden eleştirmek en kolayı. Kurumlarımızı korumak zorundayız” diye yanıt verdi.

ERSOY’DAN İSTİFA SÖYLEMİ

Bunun üzerine sunucu Mehmet Akif Ersoy, “Kızılay Başkanı da kurumu korur inşallah” diyerek bir istifa göndermesi yaptı.

Mehmet Akif, “Kızılay Başkanı kurumu korur derken, nasıl korunması gerektiği konusu kendisine çokça söyleniyor. Belki orada durmayarak korur anlamında söyledim. İzleyicilerimiz yanlış anlamasın” diyerek Kınık’ın istifa etmesi gerektiğini söyledi.

AKP’DEN TEPKİ GELMİŞTİ

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar ile yaşadığı polemik ve kullandığı ifadeler üzerinden Kerem Kınık’a sert çıkmıştı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan Kınık’ın açıklamalarını alıntılayan Turan, “Allah aşkına ‘Şahancım’ ne, ‘bulaşmak’ ne? Bu nasıl bir üslup? Yok mu sizin avukatınız/basın danışmanınız açıklama yapılacaksa yapsın! Göreviniz Recep İvedik tiplemesiyle bu seviyede bir polemik midir? Sadece işinize odaklansanız artık!” ifadelerini kullanmıştı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir