Bu Yapay Zeka Coin, Tek Duyuruyla Uçuyor!

Popüler yapay zeka coin projelerinden biri olan SingularityNET (AGIX) için önemli bir gelişme gündeme geldi. AGIX tokenı, ChatGPT’nin son sürümüne yönelik açıklamalar sonrası artış yaşadı. Bilindiği üzere, OpenAI’ın metin tabanlı yapay zeka (AI) platformu ChatGPT’nin popülaritesi, birden fazla alandaki faydası nedeniyle insanların altta yatan teknolojiye olan ilgisini yeniden canlandırdı. İşte detaylar…

Yapay zeka coin, ChatGPT duyurusuyla yükseldi

Yapay zeka odaklı bir kripto para birimi projesi olan AGIX tokeni, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin son sürümü GPT-4’ün 14 Mart’ta piyasaya sürülmesinin ardından son 24 saat içinde neredeyse yüzde 50 arttı. Fiyat artışının doğrudan güncellemeyle mi ilgili olduğu yoksa sadece tesadüf mü olduğu hala net değil. Ancak Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin de günlerde önemli bir büyüme kaydettiği için kripto para piyasasının büyümeye devam ettiği açık.

GPT-4, önceki sürüm olan GPT-3.5’in bir yükseltmesi ve ses, görüntü ve video girişlerini metne dönüştürme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi yeni işleme özelliğine sahip. GPT-4 ayrıca daha incelikli talimatları işleme yeteneğine sahip. Yapay zeka alanında öne çıkan coin’lerden olan SingularityNET de bu gelişmenin ardından yükseliş yaşadı. AGIX’in değeri şu anda yüzde 38’lik bir artış ile 0.53 dolar seviyelerinde yer alıyor. Coin’deki yükselişi, aşağıdaki günlük grafik aracılığıyla görebilirsiniz:

ChatGPT, Ethereum ağındaki güvenlik açığını buldu

Diğer yandan ChatGPT deneyleri devam ediyor. Coinbase direktörü Conor Grogan GPT-4 ile olan deneyimini paylaşarak sohbet robotuna canlı bir Ethereum akıllı sözleşmesi eklediğini ve bunun istismar edilebilecek birkaç güvenlik açığına işaret ettiğini söyledi. Sözleşme sonunda 2018’de GPT-4’ün işaret ettiği güvenlik açıkları aracılığıyla hacklenmişti.

Buna ek olarak Grogan, analiz edilen akıllı sözleşmenin “kritik güvenlik açıkları içerdiği ve temel alındığı için kullanılmaması gerektiği” sonucuna vardığından, ChatGPT’nin kritik sorunları ve güvenlik açıklarını doğru bir şekilde tanımlayabildiğini gösteren AI bot analizinin ekran görüntülerini yayınladı. Bununla birlikte, AI aracının yeni sürümünün bu güvenlik açıklarını kendi başına keşfedip keşfetmediği tartışma konusu oldu. Yapay zekanın sadece çevrimiçi olarak mevcut olan eski bilgileri vurgulayıp vurgulamadığı konusunda bazı anlaşmazlıklar ortaya çıktı.

Daha fazla yatırımcı geleneksel finansal sistemlere alternatifler aradıkça, kripto para piyasası gelişmeye devam ediyor. Dünya giderek daha fazla dijital hale geldikçe, kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisinin küresel ekonomide her zamankinden daha önemli bir rol oynaması muhtemeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir