AK Parti Seçim İşleri Başkanı Yavuz Kendi Anketlerini Açıkladı: “Cumhurbaşkanımızın Oy Oranı Yüzde 53”

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, katıldığı bir canlı yayında yaptıkları anketler hakkında bilgi verdi. Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranının yüzde 53 civarında olduğunu öne sürerken, partisinin oy oranının ise 2018’den az olmayacağını iddia etti.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala anket sonuçları gelmeye devam ediyor.

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz da katıldığı bir programda kendi yaptıkları anketlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yavuz, partisinin oy oranı hakkında, “AK Parti’nin oyu bir önceki oy oranından daha az olmayacak gibi duruyor. 2018’de aldığı oyun altına düşmeyeceğini iddia ediyorum. Ki en son Mustafa Şen’in anketinde yüzde 41 çıktığını gördük. Bugün yüzde 41’e çıkması demek seçime kadar birkaç puan daha üstüne koyacağı anlamına geliyor ve hep böyledir bu.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili de konuşan Yavuz, Cumhurbaşkanımız ile ilgili ankette oy oranının yüzde 53 olduğunu da gördük. Ben bunun daha da artacağını düşünüyorum. Bizim ARGE Başkanlığımızın anketinde bunu gördük çok şükür. Ama ben bunun da artma eğiliminde olduğunu düşünüyorum açıkçası.” dedi.

Oysa diğer araştırma şirketleri tarafından yayımlanan anketler Yavuz’un paylaştığı tahminlerle farklılık gösteriyor.

Aksoy Araştırma son anketinde, Kılıçdaroğlu’nun oy oranı yüzde 56,8 olarak kaydedildi. Erdoğan’ın oy oranı ise 43,2’de kaldı.

Bir başka anket şirketi ORC Araştırma’nın düzenlediği araştırma sonuçlarına göre Kılıçdaroğlu yüzde 56,8, Erdoğan yüzde 43,2 seviyesinde.

Alf Araştırma tarafından yapılan ankette de benzer sonuçlar çıktı. Bu ankette Kılıçdaroğlu’nun oyu yüzde 55,1, Erdoğan’ın oyu yüzde 44,9 olarak ölçüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir